دستور پخت و طرز تهیه لواشک خانگی

لواشک خوراکی کاملا طبیعی و دست ساز ایرانی است که اتفاقا خانگی اش طرفداران بیشتری دارد و از شیرهٔ غلیظ‌ شده و قوام‌آمدهٔ میوه‌هایی همچون آلوچه، زردآلو ،آلو، قیسی، کیوی و امثال آن تهیه می‌کنند و همچون نان لواش آن را پهن و نازک می‌کنند تا خشک شود. لواشک خانگی یکی از بهترین تنقلات است که هیچگونه عوارضی هم ندارد.و همچنین یکی از انواع خوراکی های بسیار خوشمزه و محبوب ایرانی است که با میوه های بسیار متنوعی تهیه می شود. خیلی‌ها این روز‌ها در خانه مشغول درست کردن همین خوردنی ترش و خوشمزه اند

دستور پخت لواشک خانگی,طرز تهیه لواشک خانگی,

در همه ایام سال در هر سنی که باشیم دوست داریم گاهی به عنوان میان وعده تنقلاتی بخوریم. ولی خب همینطور که می دانید تنقلات بیرون چه لواشک چه چیپس یا … همه افزوده های غیر مجاز برای نگهداری ان دارند و در نتیجه به سلامتی ما آسیب میزنند.

لواشک را می توان در طعم های مختلف برای انواع ذائقه ها تهیه کرد. بعضی اوقات تهیه این خوراکی بسیار خوشمزه بستگی به میوه مانده در یخچال دارد، میوه ای دیگر کسی میل به خوردن آن نشان نمی دهد. یکی از خوبی های لواشک همین است! زیرا هر میوه ای که از قیافه افتاده است و در یخچال مانده است را می توان به لواشک تبدیل کرد.

دستور پخت لواشک خانگی,طرز تهیه لواشک خانگی,

 

شاید الان خیلی ها تصور کنند که تهیه لواشک کار بسیار دشواری است. ولی اصلا اینگونه نیست. در حالی که می توان در هر فضایی حتی آپارتمان، با هر میوه نرمی مثل آلو، سیب نرم و … برای تهیه لواشک استفاده کرد. حتی برخی از افراد میوه های لک شده یا لکی شده را اصلا نمیخورند. ولی می توان بخش لکی شده میوه را گرفته و با آنها مربا، لواشک، ترشی، برگه یا چیزهای دیگر تهیه کرد.

طرز تهیه لواشک خانگی

برای تهیه لواشک می توانید از انواع میوه ها مثل آلو سیاه، هلو، زردآلو، سیب، کیوی و حتی مخلوطی از چند میوه مختلف استفاده کنید. ما در این اموزش از آلو شابلون استفاده کرده ایم ولی اگر از چند میوه مخلوط استفاده کنید لواشک خوشمزه تری خواهید داشت.

مواد مورد نیاز برای تهیه لواشک خانگی

  • میوه های هسته گیری و پوست گیری شده به میزان مورد نظر
  • (سیب برای لواشک شیرین، آلوچه و زرد آلو برای لواشک ملس و آلبالو و انار برای لواشک ترش)
  • نمک
  • رب انار(دلخواه)
  • روغن مایع کمی
  •  یک سینی به سایز دلخواه

آبپز کردن میوه ها در طرز تهیه لواشک خانگی

در مرحله اول از طرز تهیه لواشک خانگی آمده است که باید ابتدا میوه های مورد نظر را شسته، پوست گرفته و هسته ها و قسمت خرابش را بگیرید. در اینجا ما از سیب و گوجه سبز استفاده کردیم. در مرحله بعدی میوه ها را در قابلمه باید بریزیم. آب را تا روی میوه ها اضافه می کنیم و صبر میکنیم به آرامی بپزند. حدود دو ساعت کافیست.

توجه!! برای آلبالو، گوجه سبز و یا میوه های دانه ریز نیازی به جداسازی هسته اش نیست، در طی مراحل بعد خودش کم کم جدا می شود.

پختن و نرم شدن کامل میوه ها در طرز تهیه لواشک خانگی

 

به یاد داشته باشید زمانی که میوه ها در قابلمه در حال پختن هستند، باید میوه ها را به کمک کفگیر له کرده تا بهتر پخته شوند و به صورت یکدست و نرم باشند. مرحله بعدی اضافه کردن نمک و درصورت تمایل افزودن کمی رب انار است و باز هم حسابی میوه ها را هم زده و له کنید.

وقتیکه میوه هایتان در قابلمه حسابی پخته و یکدست شدند و البته آب میوه ها هم خوب غلیظ شد (نباید آب رقیق باشد) زیر گاز یا حرارت را خاموش کرده و صبر داشته باشید تا میوه های پخته شده ، سرد شوند.

مرحله بعدی جداسازی و یکدست کردن میوه ها به کمک یک سبد دانه ریز و یک قابلمه بزرگ است. میوه های پخته شده را داخل سبد ریخته و اندک اندک به کمک کفگیر مواد داخل سبد را له کنید.

مرحله  جداسازی با سبد

این مرحله را باید حسابی انجام دهیم تا هسته های مانده و پوست میوه ها همه در سبد مانده و مایع غلیظ ان به داخل قابلمه برود. باید سبد روی قابلمه قرار گرفته باشد. مانند شکل زیر. البته لزومی ندارد سبد عین تصویر باشد. فقط سایز سبد جوری باشد که روی قابلمه قرار گیرد و داخل آن نرود.

دستور پخت لواشک خانگی,طرز تهیه لواشک خانگی,

دستور پخت لواشک خانگی,طرز تهیه لواشک خانگی,

جداسازی و یک دست کردن میوه های پخته شده در طرز تهیه لواشک خانگی

کار له کردن میوه ها در سبد را تازمانی ادامه میدهیم که تفاله خیلی کمی باقی مانده باشد و همه مواد از سبد رد شده باشند و به داخل قابلمه رفته باشند. مایع بدست آمده پس از بهم زدن، باید به اندازه ماست زده شده غلیظ شود.

خب در این مرحله باید داخل سینی (میتوانید از سفره استفاده کنید فقط مکان مورد نظر برای ریختن مواد لواشک نباید شیب داشته باشد) را با روغن مایع حسابی چرب می کنیم (توجه: با مقدار کمی روغن نه زیاد). این مقدار روغن فقط باید به اندازه ای باشد که خاصیت جداسازی داشته باشد. همین.

له کردن و جداسازی در تهیه لواشک خانگی

لواشک خانگی

در این مرحله مایع لواشک را حسابی هم زده تا یکدست و صاف شود. سپس آن را مانند شکل زیر داخل سینی یا سفره می ریزیم. توجه کنید که ضخامت آن باید کمتر از هشت میلیمتر باشد و زیادی کلفت نشود. نسبت به غلظت ضخامت لواشک را در نظر میگیریم. اگر لواشک بیش از حد ضخیم باشد یا یکدست نشده باشد، کپک می زند. حال سینی ها را در جایی که آفتاب بخورد و رطوبت نباشد قرار دهید.

پهن کردن لواشک در طرز تهیه لواشک خانگی

دستور پخت لواشک خانگی,طرز تهیه لواشک خانگی,
یک روز بعد

بعد از دو سه روز لواشک شما آمده است. برخی آن را در گوشه بخاری یا کنار خانه می گذارند. برخی یه پلاستیک روی آن انداخته و در پشت بام میگذارند. هر جایی میتواند باشد. فقط مراقب باشید گرد و خاک داخلش نرود.دستور پخت لواشک خانگی,طرز تهیه لواشک خانگی,

نکته!! زمانی لواشک آماده است که سفت شده باشد و از سینی یا سفره جدا شود. شبیه لواشک های بیرون. خیلی هم دیر بر ندارید . ممکن است لواشک خشک شود.

دستور پخت لواشک خانگی,طرز تهیه لواشک خانگی,


توصیه‌ها:

۱ ـ لواشک‌های صنعتی حاوی اسیدیته بالایی هستند. مکیدن آنها به مدت طولانی باعث فرسایش سطح مینای دندان و پوسیدگی زود هنگام می‌شود. از طرفی، مصرف مکرر این خوراکی می‌تواند باعث افزایش ترشح اسید معده و سوزش معده شود.
۲ـ لواشک‌های صنعتی کالری زیادی دارند. در تهیه این محصولات از شکر یا خرمای تغلیظ شده به مقدار زیاد استفاده می‌شود. مصرف این محصول برای مبتلایان به دیابت و اضافه وزن توصیه نمی‌شود.
۳ ـ بر خلاف تصور عامه‌، لواشک کسی را لاغر نمی‌کند بلکه لواشک‌ها با افزایش ترشح بزاق و اسید معده، غذا و چربی موجود درآن را زودتر هضم می‌کند و به گرسنگی زود هنگام و افزایش اشتها و چاقی منجر می‌شود.
۴ ـ لواشک‌های صنعتی به دلیل نمک زیاد برای مبتلایان به فشار خون بالا، بیماران کلیوی و قلبی ـ عروقی محدودیت مصرف دارد و اصلا توصیه نمی‌شود.

بزرگ‌ترین ضرر آلوچه یا میوه‌هایی که به لواشک تبدیل می‌شوند، اسیدیته بالای آنهاست. بچه‌ها معمولا عادت دارند لواشک یا آلوچه را کنار د‌هانشان بگذارند و آنها را به آرامی بمکند و چون اسیدیته این خوراکی‌ها بالاست، این کار باعث فرسایش سطح مینای دندان‌ در درازمدت می‌شود. به همین دلیل،‌توصیه می‌شود که بعد از خوردن این خوراکی‌ها حتما کمی آب بنوشید.

 


</a

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر